دسته بندی انسان ها

 

 

دستۀ اول:

آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم نیستندعمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آن‌هاست که قابل فهم می شوند. بنابراین اینان تنها هویّت جسمی دارند. دستۀ دوم:
آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هم نیستند. مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویّت‌شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت و بی‌اعتبار، هرگز به چشم نمی‌آیند، مرده و زنده‌شان یکی است.

 

دستۀ سوم:

آنانی که وقتی هستند هستند، وقتی که نیستند هم هستند. آدم‌های معتبر و با‌شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تأثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.دستۀ چهارم:

آنانی که وقتی هستند نیستند، وقتی که نیستند هستند. شگفت‌انگیزترین آدم‌ها. در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم، اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم، آهسته آهسته، درک می‌کنیم. باز می‌شناسیم. می‌فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند.

ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می‌شویم و درست در زمانی که می‌روند یادمان می‌آید که چه حرف‌ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

 

خدایا! در طول زندگی مان در این جهان

ما را حداقل با یکی از بندگان دستۀ چهارم آشنا کن !

و ما را در بهترین دسته ها و گروه ها جای ده!

 


                 

/ 1 نظر / 15 بازدید
miko

موافقم، متاسفانه افرادی که تو دسته چهارم قرار میگیرن همیشه بخاطر مشخصات اخلاقیشون تو سختی زندگی میکنن و ناشناخته اند تا زمانی که ... . ممنون بخاطر مطلب جالبت بانو[گل][لبخند]